Myjki przemysłowe, regeneracja turbosprężarek Śląsk, Chorzów, Katowice, Gliwice, Tychy, Zabrze

Na czym polega mycie ultradźwiękami? Poznaj odpowiedź!

Technologię czyszczenia ultradźwiękami stosuje się w różnych dziedzinach i jak się okazuje – nie ma sobie równych. Możemy ją znaleźć w wielu miejscach, zaczynając od przemysłu, medycyny czy najzwyklejszych warsztatów samochodowych, a kończąc na gospodarstwach domowych i terapiach ultradźwiękowych stosowanych w celach leczniczych. Jednak ta technologia jest najbardziej znana właśnie w przemyśle, jako skuteczny sposób na usuwanie najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Usuwa mocne zabrudzenia, jak oleje czy smary, ale także świetnie radzi sobie z nawet najbardziej delikatnymi detalami.

O początku – jak działają ultradźwięki?

Ultradźwięki to fale dźwiękowe o zbyt wysokiej dla ludzkiego ucha częstotliwości. Czyszczenie ultradźwiękowe jest technologią wykorzystującą te fale. I chociaż dla nas są niesłyszalne, to generują proces, który wpływa na daną powierzchnie i umożliwia jej dokładne i równomierne oczyszczenie oraz odtłuszczenie, nawet w trudno dostępnych miejscach. Wspomniane wyżej zjawisko generowane przez fale dźwiękowe sprawia, że drgania przenikają przez materiał i właśnie w ten sposób usuwają cały brud z jego powierzchni. Ten proces jest w pełni bezpieczny nie tylko dla urządzeń, które zamierzamy wyczyścić, ale także dla człowieka. Będąc w pobliżu urządzenia narażeni na ultradźwięki, nie powinniśmy się obawiać, gdyż fale te nie są dla nas groźne.

W czym mycie ultradźwiękami jest lepsze od tradycyjnego?

Największymi zaletami czyszczenia myjkami ultradźwiękowymi jest oszczędność czasu, energii, wody i środków myjących. Jest to niesamowicie ekologiczna i ekonomiczna forma mycia. W porównaniu do tradycyjnych metod bardzo skutecznie i szybko radzi sobie z oczyszczaniem powierzchni. Nie wymaga pracy ludzkich rąk czy stałej obecności człowieka, dzięki czemu podczas mycia można wykorzystać swój czas na innym etapie pracy albo chociażby chwilę odpocząć. Jeśli chcesz zobaczyć jak działają nasze myjki lub po prostu zobaczyć w akcji mycie ultradźwiękami to zapraszamy Cię do testów! Oprócz sprzedaży myjek ultradźwiękowych możemy zaproponować Ci także profesjonalną usługę czyszczenia, abyś mógł sprawdzić dokładnie ten proces. Zapoznaj się z innymi zakładkami na naszej stronie i dowiedz się więcej na temat tego rodzaju mycia – gwarantujemy, że będziesz mile zaskoczony!