Myjki przemysłowe, regeneracja turbosprężarek Śląsk, Chorzów, Katowice, Gliwice, Tychy, Zabrze

REGENERACJA TURBOSPRĘŻAREK

Wiedza

Na czym polega regeneracja turbosprężarek?

Regeneracja turbosprężarek polega na wymianie wewnętrznych elementów turbosprężarki na nowe, dokładnym złożeniu, wyważeniu i doważeniu na specjalistycznych maszynach firmy Cimat.

Wykorzystanie wiodących na rynku maszyn renomowanych firm oraz umiejętności i doświadczenie naszych pracowników pozwalają stworzyć produkt spełniający wszelkie standardy przy jednoczesnej gwarancji najwyższej jakości.

Dysponujemy nową maszyną Turbo Test firmy CIMAT , która służy do regulacji mechanizmu zmiennej geometrii turbosprężarek z siłownikiem elektronicznym i pneumatycznym oraz do pomiaru wydajności turbosprężarki podczas pracy pod obciążeniem na wysokich prędkościach obrotowych, tak jak w samochodzie.

maszyny male_
garret-logo-turbosprezarki
holset-logo-turbochargers
IHI-logo
kkk-logo-turbo
mitsubishi-logo-turbocharger
schwitzer-logo-turbolader

Technika

Szczegóły regeneracji

Zajmujemy się regeneracją turbosprężarek następujących firm:

HOLSET,GARRETT, SCHWITZER, KKK, IHI, MITSUBISHI

Przed dopuszczeniem do sprzedaży zregenerowane turbosprężarki przechodzą intensywne testy obciążeniowe.

Do każdej turbosprężarki dołączamy protokół doważenia oraz test przepływu będący potwierdzeniem i uzupełnieniem profesjonalnie wykonanej usługi.

Pierwszym etapem jest ocena i diagnoza przyczyn zniszczenia starej turbosprężarki pozwalająca wyeliminować ponowne uszkodzenie jeśli wymiana turbosprężarki nastąpi bez uwzględnienia przyczyn jej uszkodzenia.

Przyczyny uszkodzeń najczęściej leżą po stronie wadliwej pracy podzespołów silnika i nie powinny być ignorowane chociażby ze względu na chęć redukcji kosztów związanych z wymianą turbosprężarki. Niejednokrotnie może to być drobna wada a jej usunięcie zaoszczędzi nam kosztów w przyszłości. Ważne są też wskazówki co do prawidłowego użytkowania samochodów z turbodoładowaniem.

Diagnoza

Przyczyny uszkodzeń turbosprężarek

Do najczęstszych przyczyn uszkodzeń zaliczamy:

  • popękany kolektor wydechowy
  • uszkodzone świece żarowe
  • uszkodzone klapki kolektora ssącego
  • uszkodzony zawór EGR
  • nieszczelność układu dolotowego
  • zbyt rzadka wymiana filtra powietrza
  • zbyt rzadka wymiana oleju bądź zastosowanie niewłaściwego oleju dla danego modelu silnika
  • zatkana odma
  • zły montaż lub obsługa urządzeń znajdujących się przy układzie dolotowym

Wymiana turbosprężarki nie powinna polegać więc tylko na  jej zamianie na nową, ale również na wyciągnięciu wniosków z zaistniałej sytuacji i usunięciu przyczyn z jakich nastąpiło jej zniszczenie.

Pewność

Gwarancja

Na ile zatem wystarcza regeneracja turbosprężarki? – Tak często formułowane jest pytanie o to czy warto regenerować, czy nie lepiej kupić używaną bądź nową turbosprężarkę…

Odpowiedź jest następująca:

Profesjonalnie wykonana usługa regeneracji na sprawdzonych, wysokiej jakości częściach i na bazie kompletnego zespołu maszyn służącego do regeneracji pozwala uzyskać turbosprężarkę, do co której wymagania są jednakowe jak do nowej. Prawidłowo zregenerowana turbosprężarka nie różni się niczym od nowej.

W przypadku turbosprężarek używanych, ich historia zawsze jest niejasna, a nie da się też w pełni ocenić jak wyglądają jej wewnętrzne elementy, tak więc ten wybór wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem.

Prawidłowo zdiagnozowana przyczyna, profesjonalna regeneracja turbosprężarki oraz usunięcie nieprawidłowości które spowodowały usterkę daje w efekcie wszystkie pożądane parametry pracy silnika.

Zapraszamy do współpracy warsztaty samochodowe, sklepy i hurtownie.

Współpracujemy z wieloma firmami motoryzacyjnymi i serwisami w całej Polsce.

Nasze turbiny trafiają również na rynki zagraniczne.

Na regenerowane turbosprężarki udzielamy od 12- 24- miesięcznej gwarancji