Myjki przemysłowe, regeneracja turbosprężarek Śląsk, Chorzów, Katowice, Gliwice, Tychy, Zabrze

Jak wyposażyć swój warsztat samochodowy, by ułatwić sobie pracę?

Jeśli posiadanie własnego warsztatu samochodowego jest w Twoich najbliższych planach lub marzeniach – jesteś w dobrym miejscu. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak o ile masz wiedzę na ten temat nie powinno być to dla Ciebie wielką przeszkodą. My podpowiadamy, czego nie powinno zabraknąć w takim warsztacie i co bardzo ułatwi Ci Twoją pracę.

Sprzęty, które posłużą Ci przez wiele lat

Zagospodarowanie i rozplanowanie przestrzeni w warsztacie to Twój pierwszy krok. Kolejnym jest wybór mebli i mniejszych narzędzi. Pamiętaj, że powinny wyróżniać się wytrzymałością, jeśli mają posłużyć Ci wiele lat. Wybierz meble, które przeżyją codzienne mycie silnymi środkami czy różne naciski mechaniczne. Jednak większą inwestycją okażą się specjalistyczne sprzęty diagnostyczne, jak wszelakie ciśnieniomierze, przyrządy do kontroli, testery, czy urządzenia do badań i analizy. Przydatny będzie także kompresor, podnośnik i spawarka. Jednak wyrób tych sprzętów już zależy od profilu naszej działalności – od tego czy zajmować się będziemy jedynie naprawą samochodów czy może całą diagnostyką?

Niezawodna pomoc, z której nigdy nie zrezygnujesz

Myjka ciśnieniowa jest niezastąpioną pomocą w warsztacie samochodowym oraz w każdym innym miejscu zajmującym się naprawą, regeneracją i serwisem podzespołów i części. Dzięki niej precyzyjnie wyczyścisz części samochodowe, motocyklowe, akcesoria i narzędzia. Myjka ciśnieniowa naszej firmy wyróżnia się bezawaryjnością, jest niesamowicie łatwa w czyszczeniu i co najważniejsze – nie zajmuje wiele miejsca, a dzięki systemowi otwierania pokrywy umożliwia ustawienie jej bezpośrednio pod ścianą. Jej płynność i skuteczność, a także komfort Twojej pracy sprawi, że zapomnisz o tradycyjnej metodzie mycia, a czas spędzony w warsztacie będzie samą przyjemnością.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Jeśli planujemy otworzyć swój warsztat samochodowy nie możemy zapomnieć o zapewnieniu sobie i swoim współpracownikom bezpiecznych warunków pracy. Ze względu na specyficzne warunki takiego zajęcia już sam budynek,w którym będziemy pracować musi spełniać szereg norm i wymagań. Poczynając od odpowiedniego oświetlenia, temperatury i cyrkulacji powietrza, a kończąc na pomieszczeniach warsztatowych dostosowanych do liczby pracowników i wykonywanej przez nich pracy. Ważną kwestią jest także hałas – pracy w warsztacie towarzyszy on nieustannie, a nie może być zbyt duży i narażać naszego zdrowia. Oraz najważniejsze – apteczka pierwszej pomocy i gaśnica powinny znajdować się w łatwo dostępnych miejscach. Warto też spisać regulamin i wywiesić go tam, gdzie będzie dla każdego zawsze widoczny.