Myjki przemysłowe, regeneracja turbosprężarek Śląsk, Chorzów, Katowice, Gliwice, Tychy, Zabrze

Dlaczego zamknięte myjki kabinowe są lepsze od otwartych wanienek? Mini-poradnik dla mechaników

W każdym warsztacie musi znaleźć się miejsce na specjalistyczną myjkę. Oczyszczanie poszczególnych części i podzespołów z nagromadzonych przez lata eksploatacji zabrudzeń – olejów, smarów, pyłów, smoły, opiłków, nagarów itp. – stanowi nieodzowny punkt programu podczas ich naprawy i regeneracji. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo dedykowanych temu urządzeń, w tym cieszące się bodaj największym wzięciem myjki ciśnieniowe. Te zaś możemy podzielić na dwa główne typy: kabinowe i tzw. wanny. Zdaniem wielu ekspertów, w zastosowaniach profesjonalnych nieporównywalnie lepiej spisują się pierwsze z nich.

Siła strumienia przekłada się bezpośrednio na skuteczność mycia

Praw fizyki nie da się oszukać. Wygenerowane przez przyrządy myjące ciśnienie ma niebagatelny wpływ na to, czy wszystkie zabrudzenia zostaną usunięte w należytym stopniu – a w konsekwencji na działanie zamontowanej części. Zdecydowana większość pomp montowanych w „wanienkach” charakteryzuje się wydajnością na poziomie 10, maksymalnie 12 litrów na minutę. Z kolei produkowana przez Rotortech myjka kabinowa pracuje na poziomie 17 l/min – i to rzeczywistym, a nie wyłącznie deklarowanym w specyfikacji technicznej. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest banalnie prosta: kiedy proces czyszczenia odbywa się w zamkniętej przestrzeni, można bez większych obaw korzystać z większej mocy. Otwarte pojemniki wymagają zachowania szczególnej ostrożności, aby woda lub specjalistyczny płyn nie rozpryskiwały się po całym warsztacie. Względy estetyczne można pominąć, lecz zasady bezpieczeństwa higieny pracy to już nie przelewki – zwłaszcza w obecności innych urządzeń elektrycznych.

Mycie, a do tego suszenie i maksymalnie ułatwiona eksploatacja

Kolejnym aspektem, który wyraźnie premiuje myjki kabinowe, jest możliwość podgrzania cieczy. Im wyższa temperatura, tym szybciej i efektywniej zanieczyszczenia schodzą z mytych części. Nasz produkt pozwala osiągnąć optymalne 50 ºC, a dzięki zamontowaniu na stanowisku rękawic ze specjalnie wzmocnionego lateksu nie trzeba obawiać się poparzenia rąk. O ile zwykłe myjki wannowe pozostawiają oczyszczone już elementy wilgotne, co często powoduje konieczność długiego oczekiwania przed kontynuowaniem prac, tak w naszej myjce kabinowej zastosowaliśmy pistolet odmuchowy. Dzięki temu podzespoły po wyjęciu z maszyny są natychmiast gotowe do zamontowania lub innego rodzaju obróbki.

Ponadto produkt Rotortech cechuje się wieloma ergonomicznymi rozwiązaniami. Specjalnie zaprojektowany sposób otwierania pokrywy sprawia, że maszynę – pomimo jej słusznych rozmiarów – można postawić w każdym miejscu warsztatu, również przy ścianie w kącie. Natomiast syfon zastępujący filtry redukuje koszty i upraszcza serwis urządzenia, a obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia ponadprzeciętną wytrzymałość. Nasza myjka kabinowa ma szereg konkretnych zalet, o jakich w przypadku wanienki absolutnie nie może być mowy.